Hledaný výraz:
Kategorie:
Autor:
Řadit podle:
Publikováno od: Publikováno do:
Nahráno od: Nahráno do:

Operní hvězdy ve Ctěnicích

14. června 2017 se v areálu zámku Ctěnice uskutečnil slavnostní operní koncert k příležitosti návštěvy arménské delegace z partnerských měst Kbel a Vinoře. Nejen milovníci opery mohli ocenit, že scény z opery Vincenza Belliniho Norma jim zprostředkovali přední světoví operní pěvci, například světoznámá arménská pěvkyně Hasmik Papian.

Publikoval: Jan Spilka(21.06.2017)

Noc kostelů, noc muzeí

V pátek i v sobotu, 9. a 10. června, to v Praze žilo i v noci, ale jinak, než je obvyklé. Spousta lidí se místo návštěvy barů vydala v pátek do kostelů a v sobotu zase do muzeí. V pátek totiž proběhla tradiční noc kostelů a o den později se zdarma otevřely dveře mnoha muzeí. A protože ve Kbelích máme kostel i muzeum, akce se týkala i Kbel.

Publikoval: Jan Spilka(20.06.2017)

CoByDup se loučí se školním rokem

Kulturní a rodinné centrum CoByDup uspořádalo 10. června tradiční akci pro děti na zahradě lidového domu jako rozloučení se školním rokem. Pro děti byly připravené různé soutěže, které je měli naučit dopravní bezpečnosti. Děti bavil klaun, mohli se podívat na hasičskou i policejní techniku a jeviště lidového domu zase patřilo divadlu a těm nejmenším.

Publikoval: Jan Spilka(19.06.2017)

Další úspěch Kbel: Cyklozaměstnavatel roku

Reportáž Městská část Praha 19 podporuje cyklodopravu mnoha způsoby - nappříkald budováním cyklostezek, značením cyklotras a je také členem Asociace cykloměst. Není proto velké překvapení, že se MČ Praha 19 umístila v soutěži Cyklozaměstnavatel roku, která hodnotí zaměstnavatele, které všemožně podporují své zaměstnance, aby se do práce dopravovaly šetrně k životnímu prostředí, třeba na kole.

Publikoval: Jan Spilka(13.06.2017)

Spolek Cestička: O příměstských táborech

Spolek Cestička přes školní rok nabízí školkovým dětem alternativu k předškolnímu vzdělávání v klasických kamenných mateřských školách. Palčivou otázku, kdo pohlídá děti pracujících rodičů i v průběhu léta, ale umí také vyřešit - v létě totiž pořádá příměstské tábory. Jak takové tábory vůbec fungují nám vysvětlila Zdeňka Vitámvásová ze spolku Cestička.

Publikoval: Jan Spilka(12.06.2017)

Závěrečný koncert hudebních kroužků

7. června 2017 proběhl v Lidovém domě závěrečný koncert dětí, kteří ve Kbelích chodí do hudebních kroužků. V 28 vystoupeních seřazených od začátečníků po ty nejpokročilejší se na pódiu vystřídaly přes tři desítky dětí, které předvedli svůj um ve hře na kytaru nebo klavír. A nechyběly ani duety či vystoupení doprovázená zpěvem. Kroužky začnou v učebně přímo v Lidovém domě zase v září. Kurzy klavíru vede paní učitelka Marie Novotná, kurzy kytary pan učitel Vojtěch Tupý - kontakty najdete na webu radnice. Ve videu najdete 2 vystoupení z letošního koncertu - jedno klavírní a jedno kytarové, abyste získali představu, co se děti můžou v kurzech naučit.

Publikoval: Jan Spilka(09.06.2017)

Pošta má nový bezbariérový vchod

Pošta ve Kbelích má konečně nový bezbariérový vchod. Ten nahrazuje starou bezbariérovou plošinu u hlavního vchodu, kterou prakticky nikdo nevyužíval. Vchod určený pro klienty s pohybovým omezením je z boku a tvoří ho mírná nakloněná rampa.

Publikoval: Jan Spilka(09.06.2017)

Přihlášení


Registrace

Odběr novinek

Top videa

Zobrazit: