Hledaný výraz:
Kategorie:
Autor:
Řadit podle:
Publikováno od: Publikováno do:
Nahráno od: Nahráno do:

Kbelští hasiči darovali starou Liazku

Kbelští dobrovolní hasiči věnovali jedno ze svých hasičských vozidel spřátelenému sboru z Hrejkovic u Orlíku. Stará Liazka z roku 1988 už dosluhovala a každý rok byla nutná značná údržba. Prázdné místo v garáži má v budoucnu zaplnit zcela nový vůz.

Publikoval: Jan Spilka(09.10.2018)

Česká Édith Piaf v Liďáku

1. října se slaví mezinárodní den seniorů. Právě v tento den uspořádala Městská část Praha 19 v Lidovém domě koncert pro všechny kbelské seniory. Do kouzelného francouzského šansonu je zasvětila zpěvačka Eliška Lüftnerová.

Publikoval: Jan Spilka(08.10.2018)

Svěcení kapličky Kutnohorské

Na Kbelském posvícení byla v celé své kráse odhalena nově postavená replika Kutnohorské kapličky, která stojí nedaleko kapličky v těsné blízkosti místa, kde stála kaple původní. O den později, po mši 23. září 2018, byla i slavnostně vysvěcena farářem. Kaplička je v pořadí devatenáctá na někdejší poutní cestě z Prahy do Staré Boleslavi zvané Via Sancta. Kaplička je zasvěcená oslovení "Panno věrná". V horní části kaple je vyobrazená gotická socha Kutnohorské madony mezi dvojící klečících andělů. V dolní části na ručně malovaném obraze je zobrazen Svatý Václav, který přišel opožděně na říšský sněm, a přesto je vítán císařem, jenž povstal ze svého trůnu.

Publikoval: Jan Spilka(03.10.2018)

Kbelské posvícení se Sv. Václavem

22. září se v Centrálním parku ve Kbelích uskutečnilo tradiční Kbelské posvícení. V rámci akce proběhl například slavnostní průvod s otevřením nově postavené kaple a vystoupily kapely Ginevra a Deloraine.

Publikoval: Jan Spilka(02.10.2018)

Snídaně na peróně

20. září se do práce cestovalo veseleji než obvykle, tedy pokud jste jako dopravní prostředek zvolili vlak a nastoupili ve Kbelích nebo i v Čakovicích, Satalicích či Kyjích. Kbely spolu s dalšími městskými částmi v rámci evropského týdne mobility totiž na zmíněných zastávkách pro cestující připravily snídani na peróně.

Publikoval: Jan Spilka(01.10.2018)

Vítkovi veteráni v Lidovém domě (Záznam koncertu)

13. září 2018 zažily Kbely nevídanou bigbeatovou událost. V Lidovém domě vystoupily Vítkovi veteráni, kapela vzniklá z Vítkova kvarteta a veteránů studené války. Přinášíme záznam celého koncertu.

Publikoval: Jan Spilka(18.09.2018)

Kbelský pivovar

Ve Kbelích se staví minipivovar. Jeho majitelé se netají tím, že si jeho vybudováním plní dětský sen. Do rodícího se kbelského minipivovaru jsme měli možnost podívat spolu se starostou a místostarosty městské části Praha 19 a přinášíme tak první záběry z místa, kde s v budoucnu bude opět po letech vařit kbelské pivo.

Publikoval: Jan Spilka(17.09.2018)

Přihlášení


Registrace

Odběr novinek

Top videa

Zobrazit: